שש עצות מעשיות לבניית אתר תדמית לאמנים

שש עצות מעשיות לבניית אתר תדמית לאמנים

האמן והאדם מאחורי האתר הם העיקר ולא האתר עצמו.
רצוי שהאמן יבוא לידי ביטוי הן באישיותו והן בסגנון המיוחד שלו ובאיכות עבודותיו באתר.
תהליך בניית האתר אמור להביא לידי ביטוי ייחוד זה.

עצה מס' 1: עוד לפני שמתחילים רצוי לברר למי מיועד האתר?
לאספנים? לחובבי אמנות? למעצבי פנים? לאוצרי תערוכות?
התשובות לשאלות אילו יובילו לקהלי יעד שונים ועיצוב ומסר שונה.

עצה מס' 2: מי יבקר באתר ולמה?
מומלץ לחשוב על קהל היעד ומה באמת מעניין אותו- אם המטרה הסופית היא למכור עבודות לאספנים או לעניין בעלי גלריות לכן רצוי להקדיש לכך מחשבה עמוקה מכיוון שהם מעוניינים לראות לא רק את איכות עבודותיו של האמן אלא גם את היכולת שלו למכור ואת הפוטנציאל של ערך עבודותיו לעלות עם הזמן . לכן רצוי להראות באתר לא רק את עבודות האמן אלא גם את האספנים שקנו בעבר את התמונות או מקומות ציבוריים או חללים עסקיים שבהם מוצבות עבודות שנרכשו.

עצה מס' 3: מיקוד הוא המפתח לקידום בגוגל ולתוצאות עסקיות
לעיתים קשה לאמן להחליט מה מאפיין את הסגנון שלו- אמנות קונספטואלית או אבסטרקטית או אולי אמנות מודרנית זה הזמן להכריע! מאחר ומילות המפתח שישולבו באתר ישפיעו על הצורה שאנשים ימצאו את האתר. את ניתוח מילות המפתח רצוי לחפש ולמצוא לפני שמתחילים בבנית האתר מכוון שבצורה זו בלבד יהיה אפשר לתכנן את מבנה ותכני האתר כך שהאתר יהיה אופטימאלי לגוגל והלקוחות המתאימים ימצאו אותו. ערך המוסף במציאת מילות מפתח ממוקדות לאמן, בד"כ תורמת לאמן להתפתחות הפנימית והעסקית שלו, להבין טוב יותר את הייחוד שלו ואת האופן בו העולם רואה אותו.

עצה מס' 4: עיצוב האתר
מינימליזם ופשטות עיצובית הן בממשק משתמש נוח וברור והן בעיצוב הכולל בחירת צבעים, פונטים ותמונות, יעזרו לגולש להתמקד בקו הייחודי של האמן  ויוליכו אותו לעבר העבודות שמעניינות אותו.

עצה מס' 5: הנעה לפעולה
לא לשכוח שיש לאתר מלבד היופי והאסתטיקה והתדמית הרצויה גם מטרה למכור או ליצור קשר עם האמן ולכן האתר צריך להוביל בעיקר לפעולה זו.

עצה מס' 6: לתת מקום לגדול
לחשוב קדימה ולקחת בחשבון שהאתר אמור לגדול ולהתפתח עם הזמן בהתאם להתפתחות של האמן ועבודתו- לכן חשוב שתהיה אפשרות לעדכן עבודות חדשות בגלריית תמונות וכן לשלב בלוג באתר שבו האמן יכול לכתוב ולעדכן על ההתפתחות האומנותית שהוא חווה ועל עבודות חדשות שהוא עובד עליהם.

webmeup

רישום לניוזלטר

*שדות חובה