אפיון אתר אינטרנט | יועץ אינטרנט | איפיון אתרים

מהו תהליך איפיון אתר אינטרנט וחשיבותו

אפיון נכון של האתר יביא לחיים את התכונות הייחודיות והמושכות ביותר של העסק שלכם וייצור אתר אשר ימשוך את האנשים הנמשכים לאופי המיוחד של העסק שלכם

שלב אפיון האתר הוא החשוב ביותר בכל תהליך בניית האתר והוא עושה את ההבדל בין אתר חסר ייחודיות שנראה כאילו נלקח מתבנית  שרבים אחרים השתמשו בה, לבין אתר עם מסר מדויק, המשדר התלהבות ומביא לידי ביטוי מוצר או שירות מיוחד אשר מושך אליו לקוחות איכותיים.

מהו כולל תהליך אפיון האתר?

הבנת רעיון העסק , ייחודו והערך המוסף שלו ע"י העלאת שאלות כגון:

  • מהי הבעיה הגדולה ביותר שאתה פותר ללקוח?
  • איך אתה עושה זאת?
  • מדוע כדאי לבחור בך ולא במתחריך?

התשובות לשאלות האילו ושאלות חשובות אחרות יבואו לידי ביטוי במסמך קונספט אשר מסכם ומפרט את מטרות, קהל היעד והרעיון המרכזי אשר מוביל את העסק באינטרנט

בניית הירארכיית המידע

על מנת להעביר את הרעיון העסקי והמסר השיווקי בצורה הבהירה ביותר, יש צורך לארגן את המידע באתר כך שיהיה בעל משמעות לגולש. וזאת עושים על ידי בניית עץ האתר, הקטגוריות שיופיעו בתפריט ולפי איזה סדר, איזה מידע יוצג בכל אחד מהעמודים באתר. סדר הקטגוריות יוצג על ידי מפת אתר  אשר תראה באופן ויזואלי את מבנה התוכן באתר.

בניית חווית המשתמש

השהייה של הגולש באתר אמורה להיות נוחה וידידותית כך שירגיש שהגיע למקום הנכון עבורו, שהניווט מעמוד לעמוד יהיה ברור, שהקריאה בתוכן תהיה מזמינה ומהנה והפעולה שאותה בא לבצע באתר יהיה ברורה ומהירה. לתכנון החווית המשתמש מוגשת ללקוח סכמה של הרכיבים השונים של דף הבית ושל הדפים הפנימיים בצורה של שרטוט ריבועים ופסים המייצגים את מיקום התפריט, מצגות, תמונות וכותרות , טקסטים, וטופס יצירת קשר או לרישום לניוזלטר.

מהו השלב הבא אחרי האיפיון?

לאחר מסמך הקונספט, מפת האתר וסכמת חווית המשתמש אפשר לעבור לשלב עיצוב האתר שבסופו יוגשו סקיצות ללקוח לאישור. לאחר כל האישורים והתיקונים מצידו של הלקוח יתחיל השלב האחרון של בניית האתר על ידי המתכנת, כאשר בזמן זה אפשר ליצור תכנים לדפי האתר ואופטימיזציה לגוגל.

תהליך שיטתי זה יבטיח את מיקוד והצלחת האתר שלכם ויעזור לעסק שלכם לקבל קידום אורגני גבוה ולהופיע במקומות ראשונים ללא מאמץ גדול ויביא פניות מלקוחות "נכונים" עבור העסק שלכם.

אין פניות ומבקרים באתר שלכם? צרו איתנו קשר לייעוץ חינם - שלחו לנו את פרטיכם דרך טופס יצירת קשר בתחתית הדף או בטלפון: 03-5105351

webmeup

רישום לניוזלטר

*שדות חובה